Pracą z drugim człowiekiem zajmuję się od 2001 roku – począwszy od dydaktyki, poprzez coaching, aż do psychoterapii.
Moje doświadczenia obejmują m.in. naukę w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, Instytucie Provocare, Instytucie Psychologii Procesu oraz Instytucie Gestalt, gdzie ukończyłem 4-letnie szkolenie terapeutyczne, po czym pomyślnie przeszedłem proces certyfikacji (EAGT – European Association for Gestalt Therapy oraz ECP – European Certificate of Psychotherapy). Ważnym dla mnie doświadczeniem zawodowym był również staż kliniczny, który odbyłem w Centrum Zdrowia Psychicznego w Cieszynie. Jestem również certyfikowanym przez EAGT Praktykiem Gestalt w Organizacji (GPO).
Posiadaną wiedzę regularnie uzupełniam uczestnicząc w licznych treningach i warsztatach z zakresu psychoterapii oraz pracy z ciałem i ruchem. Wśród moich nauczycieli, którzy mieli największy wpływ na mój styl pracy chciałbym wymienić osoby takie jak Svein Johansen, Marten Bos (Gestalt), Noni Höfner (Styl Prowokatywny), Frans Meulmeester (GPO), Josef Frucek & Linda Kapetanea (Fighting Monkey), Michał Duda (Psychologia Procesu).
W 2026 roku, rozpocząłem również naukę w szkole superwizorów prowadzonej przez Instytut Gestalt Studia (z Czech) oraz włoski IpsiG (Istituto Internazionale di Psicopatologia e Psicoterapia della Gestalt). Uczę się tego zawodu pod okiem Jana Roubala, Gianni Francesettiego, Stáňi Dudovej i Micheli Gecele.
Swoją pracę terapeutyczną/superwizyjną poddaje regularnej superwizji i hiperwizji.
Wspieram klientów w odnajdywaniu własnej drogi do szczęścia i pogody ducha. Dążenie do bycia spełnionym i szczęśliwym, uważam za wyzwanie warte każdego wysiłku. Z natury jestem optymistą i bardzo wierzę w ludzi.
